Průvodce českými značkami barefoot obuvi

Průvodce českými značkami barefoot obuvi

Rádi podporujete české značky? I v barefoot botách najdete širokou paletu kvalitní obuvi. V našem přehledu si vyberou malí i velcí, milovníci pohorek i balerínek.

Dáváte raději přednost českým značkám před zahraničními? Pak jste tady správně. Naservírujeme vám aktuální přehled české barefootové scény. Jako u všech odvětví, i pro barefoot platí, že existují velké známé podniky a vedle nich menší, ne tolik nápadné, ovšem s o to bohatějším příběhem. A to platí vesměs pro všechny naše vymazlené domácí produkty. Pojďme na ně kouknout blíž, ať si vyberete správné boty na míru pro vaše nohy i srdce.

Jak vybrat ty pravé 

Láska na první pohled. Takhle to většinou funguje i u bot, protože co nelahodí oku, nelahodí ani nohám. Vybírání správných barefoot bot ale není jen o vzhledu, chce to zvážit i správný tvar, velikost, tloušťku podešve a materiál. Začněte ideálně tím, že si správně změříte své nohy. Výška podešve se pohybuje v rozmezí od 2 milimetrů do 5. Pokud s barefooty začínáte, doporučíme začít u pěti milimetrů.

boty Ahinsa shoes

Co promyslet dál? Ideálně nic, u barefoot bot nenajdete žádné speciální vlastnosti a to je správně. Bosé boty dávají noze tolik přirozenosti, kolik to jen jde. Žádné tlumení, pružení, ani podpatek. Jen tenká rovná podrážka, která dovolí vaší noze zažít co největší spojení s povrchem, po kterém chodíte, a dá jí tolik prostoru, kolik potřebuje. Barefooty fungují v podstatě jen jako ochrana nohy před ušpiněním a neduhy počasí. A samozřejmě jako stylový módní doplněk.

Přírodní duch i materiály 

Zpět k českým barefootovým značkám. Kdybychom šli podle abecedy, jako první narazíme na značku Ahinsa shoes. Boty jsou ručně vyráběné v ČR a Chorvatsku s použitím materiálů špičkové kvality, ohleduplných k přírodě i člověku. Obujete se do materiálů nejvyšší kvality,  které jsou pečlivě testovány. Ahinsa shoes je synonymum pro prodyšnost, ohebnost, odolnost, pohodlnost a navíc jsou veganské.

Značku založil fyzioterapeut Lukáš Klimpera, který hledal vhodnou zdravou obuv pro své klienty. Nenašel žádnou takovou, která by nechala nohy a tělo fungovat zcela přirozeně. A tak přišel s vlastní. Ahinsa shoes nabízí obuv od balerínek, přes tenisky až po zimní boty, z materiálů jako je len, konopí nebo veganská alternativa kůže, a za příznivé ceny. Omrkněte jejich nabídku i filosofii přímo u nás na webu.

Víte, že z konopí se dá vyrábět kvalitní a funkční textilní materiál? Tak teď už ano. Důkazem je další česká značka Bohempia. Konopí má dokonce přirozeně antimikrobiální vlastnosti, umí regulovat teplo, dobře saje a odvádí vlhkost. Wow, chce to víc věcí z konopí. A v nabídce této značky je taky najdete přírodní funkční oblečení i doplňky jako třeba nepostradatelná taška nebo pásek.  

Minimalismus je v kurzu. A barefoot botkám rozhodně sluší. Dokonalým příkladem je další ryze česká značka s ryze nečeským názvem Aylla Shoes. Lifestylové a jednoduché tenisky z Pardubic seženete už od velikosti 35. Vaše oči potěší tlumené pastelové barvy, vaši mysl přírodní materiály a vaše nohy dokonale svobodný prostor. V blízké době plánují ohromit barefootový trh i s balerínkami, těšme se na to. 

Baťovi barefootoví pokračovatelé 

Zlín je začarované obuvní město. Tomáš Baťa mu dal punc a Zlíňáci v něm často s radostí pokračují. Budete překvapení, ale platí to i pro barefoot. Bosé značky se ve Zlíně narodily hned tři. 

Angles Fashion, barefooty, které vznikly ve spolupráci se zlínskou Univerzitou Tomáše Bati. Tušíte správně, tyhle boty prošly opravdovým vývojem pod taktovkou odborníků a jsou vymazlené do posledního úhlu (anglicky angle, náhoda? Nikoli). Než vznikla základní kopyta na výrobu Angles Fashion bot, bylo otestováno více než 1 000 různých chodidel. Díky tomuto bádání nabízejí všechny velikosti ve dvou šířkách pro užší a pro širší chodidla. A to je obrovská výhoda, protože si vybere i ta nejnáročnější noha. A nejnáročnějšího bosochodce potěší široká, vážně široká nabídka střihů, od letních sandálů, přes baleríny, tenisky, boty kotníkové, nadkotníkové i kozačky. Stačí si jen vybrat.

boty Angles Fashion

Zkama shoes, třetí Baťova zlínská barefootová ratolest. Pokud si zakládáte na jedinečnosti, pak je tahle značka přímo pro vás, šijí totiž na míru. A to nejen barevně, ale především a hlavně podle rozměrů vašich chodidel. Značka využívá lokální koželužny a vůbec celá výroba se děje přímo ve Zlíně, v Baťově bývalém areálu Svit. 

Saltic. Určitě jste si někdy všimli barefootek se speciálně zvýrazněným palcem. To jsou Saltic, seznamte se. Díky tomuhle specifiku je poznáte mezi tisíci jinými. Jsou také vkusným důkazem toho, že barefoot nemusí být nudné. Saltic nabízí vzory a barvy ve kterých, budete-li chtít, budete nepřehlédnutelní. Značka vyrábí i lezeckou a outdoorovou obuv a léta zkušeností se pozitivně podepsala i na kvalitě jejich barefootových pokladů, nebudete vědět, které si vybrat.  

boty Saltic

Český vynález – ponožkoboty 

Zní to jako od Járy Cimrmana? Možná ano, ale i tak je to jeden z největších českých vynálezů poslední doby. Je to tak, i Skinners je česká značka, která se zrovna letos chlubí novinkou Skinners 2.0. Díky pružnému materiálu sednou ponožkoboty každému typu chodila. A kam s nimi vyrazit? Kamkoliv, stejně jako v botách. Na hory, do lesa, na zmrzlinu do města nebo klidně uběhnout půlmaraton, jejich vlastnosti uvítáte i v posilovně, u jógy a nemusíte se bát je vzít i v Chorvatsku do vody. A další bonus? Jsou extrémně skladné, skvělý parťák na cestování. Skinners jsou ponožkobotový všeuměl.  

Slovenští sousedé válí 

A titul „Nejrychleji rostoucí barefootová značka” získává… československá Be Lenka. Gratulujeme. Ovšem nejen proto si tato značka zaslouží čestné místo v našem průvodci, šijí totiž částečně i v Česku. V portfoliu téhle původně žilinské značky najdete kompletní barefoot nabídku obuvi od sandálů, přes volnočasové tenisky, kotníkové boty až k vysokým kozačkám. Botky jsou většinou kožené, ale nabízí i textilní varianty s nálepkou vegan. Kdyby ne jinde, tady si rozhodně vyberete, Be Lenka je záruka klasiky a kvality. 

Barefoot boty Be Lenka Entice - Dark Brown

Připadá vám název Be Lenka známý, ale nevíte odkud? Značka začínala jako výrobce šátků a šátkových nosítek pro děti, k barefootům se dostala postupně. Barefoot je totiž láska.    

Pro nejmenší nožky 

Obouvání pidi nožiček je velké téma a my jsme šťastní, že se ho ujala i jedna česká barefootová značka – Beda. Najdete u nich vše od papuček, přes sandálky, tenisky až k celoročkám. Beda dbá na kvalitu používaných přírodních materiálů a pyšní se certifikáty jakosti i zdravotní nezávadnosti. Nejen dětskému oku lahodí jejich barevné provedení. Boty jsou úžasně flexibilní, přizpůsobí se širším nohám i naopak úzkému kotníku. A tomu budiž důkazem i minimum reklamací. Dětským nožkám jen to nejlepší.

Moc nás těší, jak široké a kvalitní je portfolio českých barefootových značek. I my jsme ryze české Premium BAREFOOT a rádi se tím pyšníme. Už máte vybráno?  

Kam dál povedou vaše kroky?